В Україні планують скасувати трудові книжки

В Україні планують скасувати трудові книжки

Міністр Кабінету міністрів – Дмитро Дублет сподівається на запровадження новітньої реформи вже цьогоріч. Об этом сообщает 10svodok.in.ua со ссылкой на СМИ.

9 жовтня на власній сторінці у Фейсбук чиновник повідомив, що відучора на опрацювання були подані законопроєти і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок. Разом із паном Дмитром над проєктом працювали такі політики, як:Капінус, Коблош, Романович, Соколовська та Милованов.

Дмитро Дубілет
Дмитро Дубілет

Також Дублет поширив подробиці та деталі цього реформування. Відтепергромадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. А отже, відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. Отже, відтепер усі дані про трудовий стаж фіксуватимуться в електронному реєстрі даних, котрі вже містять усю необхідну інформацію про трудовий стаж всіх українців з 2000 року.

По-друге, громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті та продемонструвати його своєму роботодавцю. Для того, щоб отримати цей документ, людині потрібно буде лише скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис – авт.). Самі ж роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

А для тих, чий трудовий стаж розпочався ще до 2000 року, такі громадяни будуть мати можливість занести необхідну інформацію в електронний реєстр самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби.

Забороняти трудові книжки влада не буде. Можна буде все так само просити свого роботодавця робити в ній записи і ставити штампи.

Насамкінець, з оригіналом заяви міністра Кабінету міністрів можна ознайомитися нижче:

"Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроєкт і акти уряду, які скасують обов’язковість трудових книжок. Ось кілька ключових тез пропонованої нами реформи.

  1. Громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.

2. Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо того важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

3. Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку як носій інформації, зовсім не буде потреби.

4. Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про своє стажі в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити.

Я сподіваюся, що ми зможемо прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже в цьому році.

Працюємо над проектом разом з Євгеном Капінус, Віталієм Коблошом. Дмитром Романовичем, Юлією Соколовської, Тимофієм Милованова".

Ірина ХоцькаДжерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/v-ukrayini-planuyut-skasuvati-trudovi-knizhki-10951292.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя